Naar de inhoud
Gamepeil

Scarlet Nexus

Computerspel uit 2021 van Bandai Namco Studios.

Scarlet Nexus kwam uit op 25 juni 2021 en is te spelen op PS5, PS4, Xbox Series X|S, Xbox One en pc.

Steam-afbeelding van Scarlet Nexus

Scarlet Nexus release date op PS5, Xbox en pc

Scarlet Nexus kwam uit op 25 juni 2021, 5 jaar en 4 maanden geleden.

PlatformTe spelen?Release date (NL/EU) of status
PS5 Ja* Ja volgens onze bron; een eigen datum voor dit platform ontbreekt
PS4 Ja* Ja volgens onze bron; een eigen datum voor dit platform ontbreekt
Xbox Series X|S Ja* Ja volgens onze bron; een eigen datum voor dit platform ontbreekt
Xbox One Ja* Ja volgens onze bron; een eigen datum voor dit platform ontbreekt
Switch 2 – Geen versie bekend in onze bron
PC Ja Ja, sinds 24 juni 2021 (datum volgens Steam; kan door het tijdsverschil een dag afwijken)

* Onze bron (Wikidata) noemt dit platform, maar zonder eigen datum. Sinds wanneer die versie te koop is, kunnen wij daarmee niet zeggen.

"Geen versie bekend" betekent dat het platform niet in onze bronnen staat; het is geen officiële ontkenning van de uitgever.

Waar gaat het over?

Kies uit Yuito en Kasane, elite psionics met een eigen psychokinetisch talent en een eigen reden om te vechten. Voltooi beide verhalen om de geheimen te ontdekken van een Brain Punk-toekomst, die overgeleverd is aan technologie en paranormale gaven.

Beschrijving van de uitgever uit de Steam-winkel. Een Nederlandse versie is er niet, dus dit is de oorspronkelijke tekst.

  • Screenshot 1 van Scarlet Nexus uit de Steam-winkel
  • Screenshot 2 van Scarlet Nexus uit de Steam-winkel
  • Screenshot 3 van Scarlet Nexus uit de Steam-winkel
  • Screenshot 4 van Scarlet Nexus uit de Steam-winkel

Screenshots van de uitgever, rechtstreeks geladen vanaf Steam. Klik voor de grote versie.

Wat kost Scarlet Nexus en waar koop je het?

Op Steam kost Scarlet Nexus nu € 17,99 in plaats van € 89,99: 80% korting.

De normale prijs ligt € 40,00 boven de middelste prijs van actie-RPG-games in onze database (€ 49,99).

Prijsverloop op Steam (2 meetdagen, 9 oktober 2026 tot 13 oktober 2026)
€ 16,55€ 53,99€ 91,439 oktober 202613 oktober 20269 oktober 2026: € 17,99 (normaal € 89,99)13 oktober 2026: € 17,99 (normaal € 89,99)

De prijs is in deze periode niet veranderd: € 17,99 op alle 2 meetdagen. Wij meten niet elke dag; tussen twee meetdagen kan de prijs anders zijn geweest.

Toon de meetpunten als tabel
DatumPrijsNormale prijs
9 oktober 2026€ 17,99€ 89,99
13 oktober 2026€ 17,99€ 89,99

Uitbreidingen en DLC op Steam

Er zijn 7 stuks downloadbare inhoud.

  • SCARLET NEXUS Brain Eater Pack · 8 februari 2022€ 6,99
  • SCARLET NEXUS Bond Enhancement Pack 2 · 14 december 2021€ 7,99
  • SCARLET NEXUS Ultimate Upgrade Pack · 16 november 2021€ 39,99
  • SCARLET NEXUS Season Pass · 16 november 2021€ 19,99
  • SCARLET NEXUS Bond Enhancement Pack 1 · 16 november 2021€ 7,99
  • SCARLET NEXUS Brain Punk Bundle · 24 juni 2021€ 19,99
  • SCARLET NEXUS Pre-Order Bundle · 24 juni 2021€ 4,99

Prijs van 13 oktober 2026 uit de Nederlandse Steam-winkel. Console-prijzen verschillen per winkel; die volgen we (nog) niet. Hoe je een aanbieding herkent, lees je bij Steam sale. Bekijk op Steam

Scarlet Nexus leeftijd: PEGI 16

Scarlet Nexus heeft PEGI 16: geschikt vanaf 16 jaar. Geweld of seks ziet er ongeveer uit zoals in het echt, en er kunnen drugs, roken of stevig grof taalgebruik in voorkomen.

  • Geweld: er wordt gevochten of geschoten. Hoe realistisch dat mag zijn, hangt af van de leeftijdsgrens.

Bron: Steam. Zo werkt PEGI

Systeemeisen (system requirements) voor pc

De 6 GB werkgeheugen die Scarlet Nexus minimaal vraagt, is gemiddeld voor de pc-games in onze database (50% vraagt evenveel of minder).

Reken op 50 GB vrije schijfruimte (de middelste game in onze database vraagt 25 GB).

MinimaalAanbevolen
BesturingssysteemWindows 10Windows 10
ProcessorIntel Core i5-3470 | AMD FX-8350Intel Core i5-4690K | AMD Ryzen 5 2600X
Geheugen6 GB RAM8 GB RAM
VideokaartNvidia GeForce GTX 760, 2 GB | AMD Radeon HD 7970, 3 GBNvidia GeForce GTX 970, 4 GB | AMD Radeon R9 290X, 4 GB
Opslag50 GB beschikbare ruimte50 GB beschikbare ruimte

Eisen van de uitgever, uit de Steam-winkel. Hoe je ze naast je eigen pc legt: systeemeisen lezen.

Reviews: wat vinden recensenten en spelers?

Op Metacritic, dat recensies van vakbladen middelt, staat Scarlet Nexus op 78/100 (pc-versie).

Op Steam is 80% van de 18.230 spelersreviews positief (Steam-oordeel: "Heel positief"). Dat zijn reviews van kopers van de pc-versie, in alle talen.

Op 13 oktober 2026 om 08:17 uur speelden 36 mensen de game tegelijk via Steam. Dat is één meting op één moment; spelers op consoles of in andere launchers tellen niet mee.

Wij schrijven zelf geen recensies; dit zijn de cijfers van Metacritic (via Wikidata of Steam) en van Steam, opgehaald op 13 oktober 2026.

Veelgestelde vragen

Is Scarlet Nexus er voor PS5?

Ja, volgens onze bron (Wikidata) is Scarlet Nexus op PS5 verschenen. Een eigen datum voor dat platform staat er niet bij; de eerste release was op 25 juni 2021.

Komt Scarlet Nexus op de Switch 2?

In onze bronnen staat geen Switch 2-versie van Scarlet Nexus. De game is te spelen op PS5, PS4, Xbox Series X|S, Xbox One en pc. Verandert dat, dan staat het hier na de volgende update.

Wat kost Scarlet Nexus?

In de Nederlandse Steam-winkel kost Scarlet Nexus € 17,99 (normaal € 89,99, nu 80% korting), gezien op 13 oktober 2026. Prijzen van consoleversies verschillen per winkel; die volgen wij niet.

Wanneer kwam Scarlet Nexus uit?

Scarlet Nexus kwam uit op 25 juni 2021.

Voor welke leeftijd is Scarlet Nexus?

Scarlet Nexus heeft PEGI 16: geschikt vanaf 16 jaar. Geweld of seks ziet er ongeveer uit zoals in het echt, en er kunnen drugs, roken of stevig grof taalgebruik in voorkomen.

Vergelijkbare games

Gekozen op serie, gedeelde genres en platforms.